HUSK! VI HOLDER FERIE D. 4.-29. JUNI

Vi holder delvis sommerferie fra 4.-29. juni

Den fysiske butik er lukket i perioden, og vi besvarer ikke mails og telefon.

Du kan sagtens bestille i webshoppen, men i denne periode bliver der kun sendt varer ud i begrænset omfang.

Har du bestilt en vare med forlænget leveringstid, vil den først blive leveret i midten af juli.
Her er vi nødt til at tage forbehold for udsolgte varer, da vores leverandør kan få udsolgt i løbet af perioden.
Skulle dette ske, vil du få tilbudt at bytte til noget andet eller annullere.

Pengene trækkes naturligvis først, når varen sendes, og er blot reserveret på din betalingsmetode.

Skal du have byttet/returneret noget, så bestiller du en returseddel på forsiden af webshoppen under punktet ”returseddel”

Hav en fantastisk juni :-)

Jakker til kvinder - behøver ikke at være de almindelige, du finder hvor-som-helst. Og det er jo skønt, hvis man er så heldig at finde en jakke, der er anvendelig og smart både som vindjakke, MC jakke, regnjakke og ... Som Ballina jakken her, der er en smart, sej og robust jakke til kvinder.

En populær, australsk klassiker: MC-stilen i Dri-Tec materialet fra Scippis, der er åndbart og fløjlsagtig blødt - og stadig vind- og vandafvisende.

Traditionelt design med 4 over-size lommer og et bredt bælte. Og der er kræset for detaljen: med læder på den justerbare krave og flot inderfor. 

Den tilsvarende jakke til mænd finder du her: Bowen Jacket

Farve: Brun

Materiale: Dri-Tec Membrane. 45% bomuld, 55% polyester. Inderfor med membran: 20% bomuld, 80% polyester

Størrelser: Ballina jakken er lille i størrelsen - vælg evt. én størrelse større end du normalt bruger

Ballina Jacket

Model/varenr.: 10012
1.499,00

+evt. fragt

XS S M L XL
Lager: På lager med forventet levering indenfor 2 uger

Der er endnu ikke nogen anmeldelser her. Vi vil være glade for hvis du vil anmelde som den første.

Tilføj anmeldelse:
Andre forslag til dig
Tilbehør
Nyheder
Tilbud